Zpět

Sníte o venkovní posilovně? Co by vám v ní nemělo chybět

Lifestyle

15. 4. 2024

Fitness_stroje_Gmove_6

Trénink na čerstvém vzduchu je vždy osvěžujícím zážitkem, kterým posilujete tělo i ducha. Venkovní posilovna nabízí skvělou možnost pro každého, kdo hledá alternativu k tradičním posilovnám. Vytvořte si svůj osobní fitness ráj pod širým nebem. Jak takové domácí workoutové hřiště koncipovat? Co by vám na něm nemělo chybět? Poradíme vám, jak na to.

Co předem promyslet

Nejzásadnější faktory, které před stavbou vaší venkovní posilovny musíte vzít v úvahu, jsou vlastní možnosti. Tím myslíme především prostor a finanční rozpočet, který posilovně můžete a chcete vyhradit. Někomu bude stačit venkovní hrazda na cvičení, jiný dá přednost komplexnímu řešení. Pokud ještě stále váháte, prozkoumejte všechny výhody venkovní posilovny.

Které klíčové prvky by vaše venkovní posilovna měla obsahovat, abyste neopomněli žádnou z důležitých svalových partií? Přesně ty, které obsahuje i nová řada robustních venkovních posilovacích strojů G Move. Zprostředkují vám komplexní procvičení všech svalových partií. Navíc díky snadnému nastavení zátěže bude posilování zábava opravdu pro všechny.

 Fitness_stroje_Gmove

1. Základ: Bench Press

Jeden z nejoblíbenějších cviků pro posilování svalů hrudníku, rukou a potažmo horní části těla. Venkovní Bench Press v podobě nového stroje move E81, má oproti klasické olympijské čince s lavicí, kterou znáte z různých tělocvičen, tu zásadní výhodu, že při cvičení nepotřebujete pomocníka. Provádět cviky, ať už je to tlak vleže, vsedě, stejně jako přítahy madla k bradě, můžete bez obav sami.

 Workoutland_Gmove_BenchPress

2. Cvičení na ramena

Cvičení na ramena je klíčové pro rozvoj silné a stabilní horní části těla. Venkovní shoulder press je posilovací stroj pro tlak v sedě vzhůru a umožňuje vám zvedat závaží nad hlavu. Největším přínosem cvičení na Shoulder Press je posílení přední části ramenního svalu (předního deltového svalu). Zároveň procvičujete také vrchní část prsního svalstva, deltoidy, tricepsy i trapézy.

 Workoutland_Gmove_ShoulderPress

3. Posilování tricepsu

Chcete mít vyrýsovaný trup a svalnaté paže? Vzhledem k tomu, že tricepsový sval tvoří 60 % horní části paže, tricepsový zdvih je skvělým cvikem jak pro posílení zadní části paže, tak jejího objemu. Stroj na posilování tricepsu vám poskytuje volnost pohybu a kromě samotného trojhlavého svalu na něm díky variabilitě cviků procvičíte svaly hrudníku, pletence ramenního, ale i zádové a břišní svalstvo.

 Workoutland_Gmove_TricepsLift

4. Záda a střed těla

Zádové svaly se starají o správné držení těla i hlavy a fungují jako opora páteře. Posilovat je adekvátně k ostatním partiím je tak nutnost. Stroj Back Pulley umožňuje cvičení svalů zad a zároveň posiluje střed těla. Nový stroj G Move E83 nahrazuje klasickou horní kladku a efektivně formuje a zdůrazňuje kresbu svalstva zad i trupu.

 Workoutland_Gmove_BackPulley

5. Všestranný a šikovný

Dřepy jsou základním cvikem pro posílení nohou a zároveň zlepšují celkovou sílu a stabilitu těla. Venkovní stroj Squat G Move E84 nahrazuje volné činky a poskytuje velký prostor pro kreativitu. Posílíte díky němu nejen svaly dolních končetin, ale i svalstvo hrudníku, trupu, pletence ramenního i samotný triceps.

 Workoutland_Gmove_Squat

TIP: Volitelnou součástí venkovní posilovny je osvětlení. Umožní vám prodloužit čas, který můžete věnovat svému zdraví a kondici. Nezapomeňte také na umístění vaší venkovní posilovny na rovné a pevné podloží. Zvážit můžete další prvky – stabilizační míče, TRX pásy atd.

 

Závěrem

Venkovní posilovna není jen místem pro trénink, je to místo pro objevování, relaxaci i zdroj přírodní energie. Věříme, že vás okouzlí třeba právě posilovací stroje G Move, které se pyšní bezúdržbovou konstrukcí, jednoduchostí ovládání, stejně jako skvělou odolností vůči vlivům počasí. Neváhejte, vydejte se ven a začněte posilovat své tělo a ducha v tom nejlepším prostředí.

Sdílejte na facebook


Zkuste ještě

Lifestyle

Lifestyle

Lifestyle

Lifestyle

Lifestyle

Lifestyle