Workoutové hřiště jako tréninkový prvek

Venkovní tělocvičny jsou ideálním nástrojem a doplňkem pro každodenní trénink sportovců. Rozvíjejte absolutní i dynamickou sílu, pracujte na své rychlosti i vytrvalosti, zlepšujte koordinaci i prostorové vidění. 

Kalistenika nebo Street Workout?

Proč se někdy mluví o street workoutu a někdy zase o kalistenice? Kalistenika je druh cvičení za využití vlastní váhy těla a je známá již po dlouhá staletí a osvědčila se jako ideální tréninková průprava vojáků před bojem. Ve druhé polovině minulého století se kalistenika v Americe stala jedním z pilířů fyzické přípravy studentů a přirozeně se pak ze škol dostala i na ulici, kde si tento druh cvičení především u černošské populace vybudoval velkou popularitu - odtud pak známe již název Street Workout, cvičení s vlastní vahou kdekoliv venku, kdy nepotřebujete posilovnu a drahé fitness stroje, ale jen odhodlání makat.

nabízíme profesionální přístup k tréninku

Spolupracujeme s ftK univerzity palackého

Navázali jsme spolupráci s Fakultou tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci s cílem rozvíjet venkovní tělocvičny jako specializované tréninkové nářadí, připravovat typizované tréninkové jednotky pro rozvoj fyzických schopností jako jsou rychlost, intervalová vytrvalost, vytrvalost, maximální síla, dynamika nebo rozvíjet jednotlivé prvky tak, aby cvičení na nich bylo efektivní a bezpečné.

Ve spolupráci s odborníky z UP v Olomouci také hledáme místa v obcích a městech s nízkou hustotou hřišť a volnočasových parků s cílem přinést možnost zdravého pohybu široké veřejnosti.

 Logo_FTK_UPOL

specializované sestavy jako tréninkový prostředek

Zkušený, kreativní trenér je schopen na workoutovém hřišti připravit tréninkové jednotky dle individuálních požadavků tréninkového období a cyklu, věkové kategorie, počtu sportovců i zaměření cvičení. Proto je naprosto běžné, že na workoutových hřištích můžeme vidět rozličné typy tréninkových jednotek.

  • KRUHOVÉ TRÉNINKY
  • DYNAMICKÉ TRÉNINKY
  • OBRATNOSTNĚ-VYTRVALOSTNÍ TRÉNINKY
  • ROZVOJ JEDNOTLIVÝCH SVALOVÝCH PARTIÍ
  • KOMPENZAČNÍ A "COROVÉ" TRÉNINKY

Již při návrhu koncepce konstrukce je proto dobré udělat si představu, co všechno by měla venkovní tělocvična obsahovat, tak aby splnila požadavky a očekávání všech, kteří tu budou trénovat. Projděme proto společně možnosti, variabilitu a složení každého jednotlivého hřiště pro Vás a Vaše potřeby. Budeme rádi, když vytvoříme originál šitý na míru pro Váš klub.

Přirozený rozvoj silové připravenosti

Síla je jedním z předpokladů každé sportovní disciplíny. Jakým způsobem a kdy ji začít rozvíjet je často kladená otázka i mezi experty. Spoustu trenérů, metodiků a fyzioterapeutů se při tréninku obává posilování z důvodu přetěžování šlach, svalů a jejich úponů a tím i omezení růstového potenciálu mládeže. Nejpřirozenější možností rozvoje síly, koordinace pohybu a obratnosti je prostřednictvím použití zátěže vlastního těla. Jestliže do tréninku zařadíme různá silově-gymnastická cvičení, jako je šplh, ručkování, přítahy, odrazy atd. rozvíjíme současně jak sílu, tak dynamiku, obratnost a koordinaci a to přirozenou cestou bez enormních tlaků a zátěže organismu. Záleží pak na trenérovi, která cvičení, v jaké formě a po jak dlouhou dobu do tréninkových jednotek zařadí.

Tréninkové_hřiště_ZŠ_Šoupalova_Ostrava

Ozvěte se nám a my vám zpracujeme řešení na míru vašeho sportu

Alternativa posilovny

Posilování s vlastní vahou těla je jedním z nejšetrnějších typů fyzické zátěže, vzhledem k fyziologii, zatížení svalů šlach, úponů a kloubů. Využitím různých typů cviků a použitých prvků lze aktivovat všechny svalové skupiny, včetně vnitřního kosterního svalstva a rozvíjet sílu, rychlost, vytrvalost, dynamiku i obratnost bez nutnosti navštívit posilovnu.

pronájmy mobilních sestav

Pořádáte sportovní akci nebo potřebujete venkovní tělocvičnu na sportovní soustředění či závody? Máme k dispozici workoutové konstrukce, které Vám můžeme na Vaši akci pronajmout, případně se domlouváme na individuálních podmínkách. Konstrukce jsou připraveny na mobilní instalaci jak v exteriéru, tak interiéru. 

 


Realizovaná workoutová hřiště

Máme za sebou desítky úspěšných realizací a spokojených zákazníků. Prohlédněte si různorodá provedení workoutových sestav v kombinaci s dopadovými plochami a doplňky. Podobná může být i vaše nová venkovní tělocvična.

Zobrazit seznam realizací

 

Nelámejte si hlavu a zeptejte se

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Roman Cahel - manažer Workoutland.cz

Brand & Sales Manager

cahel@clean4you.cz
+420 733 125 683

Návrhem a výstavbou workoutových hřišť a venkovních tělocvičen se zabýváme již několikátým rokem a v současnosti máme na kontě již více jak 100 realizací v rámci České republiky. Rádi se s vámi setkáme a přiblížíme vám jak svět workoutového sportu, tak historii a vizi značky Workoutland. Spolu navrhneme hřiště od celkové kompozice, skladby prvků až po marketingovou a tréninkovou podporu.