Kliky s vyvýšenýma nohama (až po stoj na rukou)

Při jakémkoli tlaku rukou před sebe nebo vzhůru dochází k zapojení ramenních svalů. Pokud tedy chcete něco zvednout do výše hrudníku a nad hlavu, popřípadě tlakem posunout, budete potřebovat silná ramena.

Zapojené svalové skupiny:

Prsní svaly
Svaly ramene
Triceps

Vyberte si vhodné místo, tzn. ideálně u svislých žebřin, popřípadě u vysoké lavice. V případě, že jste velmi zdatní a zvládnete kliky ve stoji na rukou, můžete cvičit na bradlech, popř. stalkách.

Výchozí pozice

Vzpor ležmo s oporou nohou o hrazdu (lavici), ohnutí v pase dolů (úhel 90°).

Začátek pohybu

S nádechem do pokrčení rukou - klik.

Negativní fáze

S výdechem zpět do výchozí pozice. (Zvyšováním nohou se nám zároveň zvyšuje obtížnost provedení. Maximem by měly být kliky ve stojce)

Podobné cviky

Kliky s vyvýšenýma rukama

Vyvýšením rukou se zacílení přenese více na horní část prsního svalu, při současném zapojení ramen a tricepsů. Tento cvik je jednodušší variantou standardních kliků.

Zobrazit cvik

Tlaky s gumovým expanderem

Jedná se o simulaci cviku "rozpažování s jednoručkama", popřípadě "bench press". Trajektorie pohybu může být tedy obloukem nebo přímá, vše záleží na vašich možnostech a zdatnosti.

Zobrazit cvik

Kliky na balančním prvku souměrné

Jako balanční prvek lze použít podhuštěný balon, bosu, TRX, atd. Jednoduchým měřítkem vhodnosti a správnosti vykonávání cviků s balančním ztížením je pro vás počet opakování, který jste schopni provést v porovnání s provedením standardním, tzn. fixním.

Zobrazit cvik

Kliky na balančním prvku nesouměrné

Jako balanční prvek lze použít podhuštěný balon, bosu, TRX, atd. Jednoduchým měřítkem vhodnosti a správnosti vykonávání cviků s balančním stížením je pro vás počet opakování, který jste schopni provést v porovnání s provedením standardním, tzn. fixním.

Zobrazit cvik