Kliky na hrazdě ve vzporu

Velmi těžká alternativa dipů, jelikož jsou prováděny na hrazdě a to v pozici před tělem.

Zapojené svalové skupiny:

Prsní svaly
Svaly ramene
Triceps

Na základě vlastních schopností zvolte dobře vysokou hrazdu. Cvik se provádí z pozice ve vzporu nad hrazdou a pokud jej chcete zařadit, je dobré vybrat hrazdu u níž jste schopní se do vzporu dostat jednoduchým odrazem od země.

Výchozí pozice

Vzpor nad hrazdou, ruce jsou cca na šířku ramen, tělo s nohama v prodloužení.

Začátek pohybu

S nádechem dip (klik) na hrazdě do pokrčení rukou cca do úrovně prsních bradavek.

Negativní fáze

S výdechem zpět výtlak do výchozí pozice. 

Podobné cviky

Kliky s vyvýšenýma rukama

Vyvýšením rukou se zacílení přenese více na horní část prsního svalu, při současném zapojení ramen a tricepsů. Tento cvik je jednodušší variantou standardních kliků.

Zobrazit cvik

Tlaky s gumovým expanderem

Jedná se o simulaci cviku "rozpažování s jednoručkama", popřípadě "bench press". Trajektorie pohybu může být tedy obloukem nebo přímá, vše záleží na vašich možnostech a zdatnosti.

Zobrazit cvik

Kliky na balančním prvku souměrné

Jako balanční prvek lze použít podhuštěný balon, bosu, TRX, atd. Jednoduchým měřítkem vhodnosti a správnosti vykonávání cviků s balančním ztížením je pro vás počet opakování, který jste schopni provést v porovnání s provedením standardním, tzn. fixním.

Zobrazit cvik

Kliky na balančním prvku nesouměrné

Jako balanční prvek lze použít podhuštěný balon, bosu, TRX, atd. Jednoduchým měřítkem vhodnosti a správnosti vykonávání cviků s balančním stížením je pro vás počet opakování, který jste schopni provést v porovnání s provedením standardním, tzn. fixním.

Zobrazit cvik