Dopadové plochy

Správně zvolená dopadová plocha je základem každého bezpečného sportoviště. Rádi Vám poradíme s výběrem, vysvětlíme výhody i nevýhody jednotlivých variant nebo přímo dovezeme ukázat :). 

LITÁ PRYŽ (EPDM)

Litá dopadová plocha tvořená podkladovou vrstvou z SRB granulátu a finální vrstvou z EPDM kaučuku ve většině případů nahrazuje dříve používané bořivé přírodní materiály. Splňuje veškeré hygienické a bezpečností normy, rychle vysychá (propouští vodu) a je protiskluzová. Je možné ji probarvovat (včetně loga, grafiky) a tak vizuálně oddělit jednotlivé prvky či části hřiště. Tuto dopadovou plochu lze také prostorově tvarovat (vyvýšeniny a další).

Technické parametry

Tloušťka dopadové vrstvy 10 - 11 mm
Tloušťka základní SBR vrstvy 25 - 80 mm
Tlumící vlastnosti při dopadu Výborné

SKLÁDANÁ PRYŽ

Pryžové dlaždice patří mezi nejoblíbenější dopadové plochy, vyznačují se skvělými tlumícími vlastnostmi se širokou škálou použití a velmi dobrou odolností povětrnostním podmínkám s barevnou stálostí. Dlažbu dodáváme v různých profilech v závislosti na účinnosti tlumení (a kritické výšce pádu, tzv. HIC kritérium) a požadavcích na probarvení. 

Technické parametry

Tloušťka dopadové vrstvy od 10 mm
Základní rozměry dlaždice 500 x 500 mm
Tlumící vlastnosti při dopadu Výborné

PÍSEK (PŘÍRODNÍ MATERIÁL)

Písek jako dopadová plocha je volen především díky jeho ekonomické nenáročnosti, dobrému vyrovnání nerovnosti podkladové plochy a široké dostupnosti ve všech regionech. Má skvělé tlumící vlastnosti při dopadu, na druhou stranu ztěžuje pohyb a snižuje dynamiku odrazů. Mezi hlavní nevýhody ovšem patří vysoká abrazivost (doporučujeme při zvolení této dopadové plochy výhradně prvky sestav z nerezové oceli) a vysoká míra vynášení materiálu mimo sportoviště.

Technické parametry

Doporučená frakce materiálu 0,2 - 2 mm
Minimální hloubka zásypu 200 mm
Tlumící vlastnosti při dopadu

Výborné

DŘEVNÍ ŠTĚPKA (MULČ)

Štěpka bývá často používána jako ideální základní dopadový materiál, především díky ideálním tlumícím vlastnostem při dopadu nebo možnosti probarvení, kdy tak můžete vizuálně oddělovat různé části hřiště. Z našich zkušeností doporučujeme dřevní štěpku vyrobenou z dubových nebo bukových dřevin. Nevýhodou pak je časté vynášení mimo určenou plochu a s tím spojené častější doplňování materiálu. 

Technické parametry

Doporučená frakce materiálu 5 - 20 mm
Minimální hloubka zásypu 200 mm
Tlumící vlastnosti při dopadu

Dobré

KAČÍREK (PŘÍRODNÍ KAMENIVO)

Jednou z nejlevnějších a nejpoužívanějších dopadových ploch je vymývaný kačírek. Jeho největší výhodou je nízká pořizovací cena, dostupnost ve všech regionech, snadné doplňování a údržba. Současně je to jeden z nejbezpečnějších typů dopadové plochy. Sypkost, resp. bořivost na jedné straně snižuje dynamiku odrazů, na druhé straně zvyšuje obtížnost. Nevýhodou může být jeho roznášení mimo plochu hřiště a s tím spojená častější údržba.

Technické parametry

Doporučená frakce materiálu 4 - 8 mm
Minimální hloubka zásypu 200 mm
Tlumící vlastnosti při dopadu

Dobré

Nelámejte si hlavu a zeptejte se

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Roman Cahel - manažer Workoutland.cz

Brand & Sales Manager

cahel@clean4you.cz
+420 733 125 683

Návrhem a výstavbou workoutových hřišť a venkovních tělocvičen se zabýváme již několikátým rokem a v současnosti máme na kontě již více jak 100 realizací v rámci České republiky. Rádi se s vámi setkáme a přiblížíme vám jak svět workoutového sportu, tak historii a vizi značky Workoutland. Spolu navrhneme hřiště od celkové kompozice, skladby prvků až po marketingovou a tréninkovou podporu.